Määratlemata

Tattoo story.. “Ilu on vaataja silmades”

Kõik, kes mind teavad, teavad, et mul on 1 väga suur tattoo ja et see on olnud poolik terve IGAVIKU. Kui ma eile käisin oma tätoveerija Steni juures edasi tegemas seda, hakkasime mõtlema, et nüüdseks oleme teinud seda peaaegu 5 aastat – alustasime jaanuaris 2013. Enne esimest sessiooni ei olnud mul isegi aimu, kuhu me sellega lõpuks välja jõuame, ega ka Stenil mitte. Kui nüüd 100% aus olla, siis ma isegi ei arvanud, et selle tegemine eriti valus on – Oii kuidas ma eksisin!! Ma olen konkreetselt mitu tundi järjest laual piinelnud selle tegemise ajal. Ma oskan täpselt öelda, mis kohad on valusad tätoveerides ja mis kohtades on lihtsalt kerge torkimine. Muidugi iga inimese valulävi ja tundlikus on erinevad, aga üldiselt pean ennast päris kõrge valulävega inimeseks.

Igatahes 2013 aastal alustasime me kahe peamise ideega – minna piiridest väljapoole – teha üks suur tattoo üle selja kuni jalani välja ning teine oli see lause: “Ilu on vaataja silmades”. Ma tahtsin tattood mis iseloomustaks mind ja oleks mulle omane. Ma pole kunagi sellega ajanud taga mingit suuremat tähendust või lugu, tattoo pidi olema mulle – mina – minu jaoks ja mis kõige tähtsam, originaalne. Viimase kohta saan ma tõesti öelda, et kellelgi pole samasugust tattood, sest kuni liblikate ümbertegemiseni on Sten joonistanud kõik otse mu kehale, ilma eelneva kavandita – alles liblikate “uuestisünni” juures hakkasime kasutama kavandeid (mis olid siiski tema joonistatud algusest lõpuni). Samamoodi nagu ka mina, on see tätoveering ajaga muutnud oma nägu ja tegu ning arenenud millekski mida me alguses üldse ette ei osanud arvata. Me läksime jooksvalt edasi, liikudes alguses ühes suunas ning mingi hetk muutes suunda ning sellega koos ka põhiideed kuhu see tattoo välja jõuab. Niimoodi ta siiamaani valminud on – suhteliselt impulsiivselt ja jooksvalt. Seega see tattoo on nagu elu, pidevas arengus ja muutuses. Eile ütles ka mu tätoveerija, et minu kehal on esindatud enamus tema erinevate perioodide käekirju.

Selle tattoo tegemise ajal on olnud hetki, kus ma olen mõelnud, et mida kuradit ma täpselt Stenil oma kehaga lasen teha? Kuid ma olen teda 100% usaldanud ning see on ennast ära tasunud, sest eriti peale eilset sessi, kui lõpuks hakkab kogu asi saama valmis ning võtma oma ilmet, ei saaks ma olla rohkem rahul! Seega siin on nüüd need pildid, kust me alustasime ning kuhu me välja jõudnud oleme.. suhteliselt hüppeliselt, kuna iga kord me pilte teinud pole ning osasid pilte mul lihtsalt ei ole:

Tattoo 1 sess

Need pildid sai tehtud peale kõige esimest sessiooni, kui peale sai vaid kiri.

Tattoo 2 sessõ

Pildid tehtud teisel sessioonil, kui osa on joonistatud veel markeriga peale ja osa saanud tattoo alla.

Tattoo 6 sess

Pilt tehtud peale 6’ndat sessiooni, ühtlasi esimene sess peale lapse sündi, kui olime liikunud ühes suunas ideega.

Tattoo sees, viimane

Ja hetkel minu selg, ma veel ei oska öelda, kas ta 100% nii jääb või teeme me kuskile veidi tausta, aga ma pigem arvan, et ta võib ka nii jääda. Nüüd on valmis teha veel jalg, millest mul mingil põhjusel pilte pole hetkel..

Ma olen saanud ka halvustavaid kommetaare ja rannas ütleme, et inimesed jäävad alati vahtima nagu ma oleks mingi imelik, aga vaadates praegu kõike seda, ma ei kahetse karvavõrdki! So do it, but do it for you! Your body and no one else’s bussiness!

91121 (2)

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s